מלאו את פרטיכם וקבלו הצעת מחיר
 דף מידע : המרכיבים של חנות וירטואלית, כיצד בונים חנות ברשת

חנות ברשת היא למעשה תוכנה מורכבת. התוכנה מספקת אפשרויות ומאפיינים שונים היוצרים את החנות עצמה. כפי שניתן לרכוש מכונית בחבילה בסיסית ומכונית עם תוספות כך ישנם מרכיבים בסיסים ותוספות אפשריות לכל חנות וירטואלית . כדי לשקול מה אנו רוצים בחנות יש לתכנן את צורת העבודה שאנו מצפים לה ולבחון את הכלים והמאפיינים הנדרשים לנו בחנות הוירטואלית. לדוגמא אם אנו רוצים שישלמו לנו ישירות בכרטיס אשראי בחנות ברשת אנו צריכים שמאפייני החנות יכללו סליקת כרטיסי האשראי ואבטחת SSL בחבילת האחסון.

מפרט חנות וירטואלית בסיסית :
מבחינה יסודית חנות הרשת מורכבת מהצד החזותי הנראה ללקוחות, ממערכת הניהול של התכנים והמוצרים ומחבילת האחסון :

אתר, החנות ברשת - מאפייני חזות - זוהי בעצם החנות עצמה כפי שהיא מופיע ללקוח. זהו מבנה והעיצוב של האתר ומגוון המאפיינים החזותיים באתר. ישנם חבילות בסיסיות שונות המעניקים מגוון מאפיינים שונה אולם באופן בסיסי חנות ברשת כוללת הצגה של המוצרים בקטגוריות שונות, אפשרויות חיפוש, סרגל כלים , אפשרות למבצעים, דפי מידע כגון: אודות, תקנון החנות ועוד...

מערכת הניהול של החנות הוירטואלית – כל חנות ברשת חייבת לכלול את האפשרות לערוך ולהוסיף מוצרים וקטגוריות. לשם כך כל חנות אינטרנט דורשת מערכת ניהול. מערכת הניהול תואמת את מאפייני החזות של החנות. מערכות ניהול מתקדמות נראות כמו תוכנת וורד. איכות המערכת היא בשילוב בין פשטות הוספת התכנים והתחכום של האתר עצמו.

אחסון האתר – כל אתר אינטרנט כולל חנות באינטרנט צריך להיות מאוחסן בשרת אינטרנט. ישנה חשיבות גבוהה לכך שהאחסון יהיה ברמה גבוהה ומקצועית בשרתים חזקים, מהירים, יציבים ומעודכנים, עם פתרונות אבטחה פיסית ותוכנתית, עם גיבויים אוטומטיים שוטפים.  יתרונה הבולט של וובסייל בתחום זה הוא שחנויות הרשת של וובסייל מאוחסנות ומתופעלות על גבי שרתים ותשתיות של וובסטף ישראל (חברת האם), כך שהמכלול השלם של המערכת נמצא בשליטה ובבקרה הדוקה ועצמאית ללא תלות בספקים או גורמים נוספים, יתרון זה בא לידי ביטוי במקרים בהם נדרש תיקון תקלה או שחזור מגיבוי או כל פעולת תחזוקה אחרת של החנות שלך.

לוובסייל מגוון של חנויות וירטואליות במפרטים שונים.

חנות וירטואלית


מאפייני חנות נוספים:

מאפיינים חזותיים מתקדמים בחנות.
ישנם מגוון מאפיינים חזותיים שאפשר להוסיף על החנות הבסיסית, לדוגמא:

  • מערכת מכירות קבוצתיות
  • מערכת מכירות פומביות (מכרזים)
  • מערכת חדשות דינאמית
  • מנגנון "מוצר היום"
  • מערכת של באנרים למכירה ופרסום בחנות
  • ידיעון, ניוזלטר, לקונים בחנות

חבילת הזהב של וובסייל מאפשרת הקמה של חנות וירטואלית עם כל המאפיינים הללו.


אבטחה:
אבטחה של חנות אינטרנט מורכבת משני חלקים שונים: הצפנת SSL, והצפנת פרטים רגישים במסד הנתונים (נתוני לקוח, פרטי כרטיסי אשראי).

הצפנת SSL:
במידה ורוצים שהלקוחות יזינו נתונים רגישים לחנות הרשת כגון פרטים אישיים ונתוני כרטיס אשראי, החנות חייבת להיות מאובטחת ב SSL. ללא אבטחה מסוג זה לקוחות רבים יחששו להזין את הנתונים האישיים שלהם וחברות האשראי לא יאשרו הזנה של נתוני האשראי באתר.
אבטחת SSL דואגת להצפין (לקודד אותו כך שלא יהיה קריא) את כל המידע שמועבר  מהמחשב של הגולש אל השרת של החנות שלך וכן בכיוון ההפוך (מהחנות לגולש), ובכך למעשה להבטיח כי גם אם צד שלישי יצליח להאזין לתקשורת על הקו, לא יוכל לקרוא את הנתונים שהשיג באמצעות האזנה זו.

ישנם שני מרכיבים הנדרשים לאבטחה של חנות וירטואלית ב SSL.

  • בניה נכונה של החנות בהתאמה ל SSL.
  • אחסון החנות בשרת מאובטח עם רישיון SSL תקף ופעיל.

כל החבילות של חנויות ברשת של וובסייל כוללות אבטחת SSL, לחץ כאן לפרטים.

הצפנה במסדי הנתונים:
מערכת החנות שומרת מידע מגוון במסד הנתונים של החנות, המידע כולל לדוגמא את ההזמנות שהתקבלו ע"י לקוחות, את פרטי הלקוחות וכו'
חשוב מאד כי נתונים אילו ישמרו על גבי מסד הנתונים בצורה מוצפנת כך שגם אם מישהו יצליח בדרך כלשהי להוציא מידע ממסד הנתונים, המידע לא יהיה קריא ולא ניתן יהיה לעשות בו שימוש כלשהו.
חנות האינטרנט של וובסייל תוכננה ונבנתה עם דגשים על כל היבטי האבטחה , והנתונים בה נשמרים בצורה מוצפנת במסדי הנתונים.


סליקת כרטיסי אשראי
על מנת שהלקוחות ישלמו בפועל בחנות בכרטיס אשראי אין זה מספיק שהאתר יאובטח ב SSL, אלא נדרשת התחברות של האתר מול חברות האשראי, ההתחברות הזו נקראת סליקת כרטיסי האשראי.
החנות של וובסייל יכולה להתממשק לכל ממשק סליקה אוטומטי, אתם יכולים לבחור את ספק הסליקה איתו אתם מעוניינים לעבוד (paypal, 2checkout, tranzila, netpay וכו')

חנות אינטרנט


מאפיינים נוספים:

עיצוב מתקדם של חנות ברשת
לרוב כשקונים חנות ברשת קונים אותה במבנה קיים והעיצובים נעשים בתוך אותו מבנה למשל מבנה של סרגל עליון וצדדי. חריגה מהמבנה הקיים של החנות דורשת עיצוב נוסף ומתקדם.  עלות העיצוב המתקדם הינה גבוהה ביותר היות והיא דורשת עבודה רבה בכתיבת ושינוי קוד.
חברת וובסייל מעניקה לכם את  חבילת הזהב  המאפשרת עיצוב מתקדם של החנות.

פלאש - FLASH
פלאש הינה טכנולוגיה גראפית המוסיפה אנימאציה ודינאמיקה לאתר. ככל שהפלאש המוצג הוא מתוחכם וארוך יותר כך עלות העיצוב והבנייה שלו גבוהה יותר. אסור להכביד על אתר בפלאש היות ולקוחות רבים מעוניינים להגיע מהר ל"תכלס" ולא להתעכב על עוד ועוד סרטונים.

הזנת תכנים לחנות
כאשר רוכשים או משכירים חנות בעולם האמיתי מקבלים רק את מיבנה החנות ואולי את המדפים ללא המוצרים כך גם במקרה של חנות וירטואלית החנות היא ריקה ללא מוצרים. יש צורך להוסיף את המוצרים לחנות. לשם כך נועדה מערכת הניהול של החנות.
יתכן ואתה נמנה עם בעלי החנויות שלהם אין את הזמן או היכולת להתעסק בעצמם עם הזנת המוצרים לחנות. בוובסייל ישנן חבילות המאפשרות רכישת של חנות וירטואלית עם מוצרים כלולים (ז"א צוות וובסייל יזין עבורך את המוצרים לחנות). לדוגמא חבילת היהלום של וובסייל.

חנות וירטואלית | קניון אינטרנט | אחסון אתר | דיוור ישיר | שרתי משחק | הנחות
powered by WEBSTUFF israel